ua.vcom.biz
Новини України

Часто ми навіть не замислюємось наскільки важливим для нас є слух. Ми чуємо улюблену музику, шум прибою, голоси дорогих для нас людей. Ми сприймаємо все як належне і навіть не задумуємось, що слух потрібно берегти. Кілька цікавих фактів про слух та корисні поради саме для Вас!
Детальніше

Захворювання вуха, горла і носа часто викликають біль. Встановити його джерело буває досить важко.
Складність діагностики основного захворювання полягає в тому, що нервові закінчення зони слуху, носа і гортані відносяться до тих же нервів, що йдуть до обличчя, шиї, мімічних м'язів, м'яких тканин порожнини рота і зубів. Отже, відрізнити, що болить — ЛОР-орган чи м'язи, досить важко.
Детальніше

Алергічний риніт (або ж сінна лихоманка) - це алергічне запалення слизової оболонки порожнини носа. Щоб розпізнати у себе це захворювання, варто звернути увагу на наступні симптоми: закладення носа, чхання, нежить та свербіння у порожнині носа. Лікарі виділяють три форми цього захворювання – сезонний, професійний та цілорічний алергічний риніт.  Сезонний алергічний риніт дуже нагадує вірусний, однак відрізняється тривалістю та складністю перебігу. Його поява зумовлена періодом запилення рослин.
Детальніше

При неправильному лікуванні, гострий тонзиліт (ангіна) може перейти в хронічну форму. Рецидив хвороби може відбутись після мінімального переохолодження. Хронічна інфекція буде турбувати хворого 2-3 рази в рік, якщо не дотримуватись належної терапії та не проводити профілактичні міри. Дозволяється проводити лікування тонзиліту в домашніх умовах, звісно після попередньої консультації з лікарем. Можна використовувати як медикаментозні препарати, так і рецепти народної медицини.  
Детальніше

Отже, наш ніс, найважливіший орган людини, завдяки якому ми дихаємо та розрізняємо запахи. Ніс робить також легкий підігрів повітря для комфортної та безпечної температури, перш ніж воно потрапить у нижні дихальні шляхи. Він захищає організм від проникнення всередину хвороботворних вірусів і бактерій. Завдань, які вирішує цей орган, дійсно багато. Тому для організму в цілому дуже важливо, щоб носова порожнина була здоровою і могла повноцінно функціонувати.
Детальніше

Догляд і турбота про малюків у перший рік життя – справа дуже відповідальна та копітка. Вона вимагає не лише постійної уваги та сил, а й відповідних знань. Тож поговоримо про те, з якими захворюваннями найчастіше зустрічаються молоді батьки та що про це варто знати.
Детальніше

Поліпи носа - це м'які тканинні безболісні утворення, розташовані в порожнині носа або пазухи та мають вигляд подібний гронам або краплям.

Поліпи в носі - це досить часта патологія, як серед дорослого населення, так і серед дітей. Зазвичай поліпи з'являються в результаті хронічного запалення порожнини носа або пов'язані з астмою, рецидивуючою інфекцією, алергією, чутливістю до ліків та порушеннями роботи імунної системи.

Детальніше

Вуха — така ж частина тіла, як і всі інші. І очищати їх так само важливо, як і, наприклад, мити голову, тіло, чистити зуби або проводити гігієну очей — як дорослим, так і дітям. Якщо цього не робити, то в вухах збирається вушна сірка, яка в невеликих кількостях є природною захисною змазкою і дозволяє захистити барабанну перетинку і слухову трубу від сторонніх мікроорганізмів і речовин, а накопичуючись, стає джерелом хвороботворних бактерій.

Детальніше

Захворювання вуха, горла, носа завжди були частим явищем, як у дітей, так і у дорослих. На жаль, не стало менше хворих з подібними недугами й в останні роки. Скарги пацієнтів на прийомі у ЛОР-лікаря можна розділити на конкретні: "тут болить, там не чує, тут не дихає", і абстрактні: "десь затікає, щось заважає, занадто сушить або, навпаки, дуже мокро".
Детальніше

Слух – одне з 5 відчуттів, яке допомагає нам спілкуватися, жити й навчатися. Уявіть як жахливо бути глухим. Напевно ви вважаєте, що втрата слуху це невідворотно. Але хороша новина в тому – це не зовсім так. Втрату слуху можна уповільнити.
Детальніше

Міф № 1: слуховий апарат погіршує слух.
Один пацієнт довго відмовлявся від слухового апарату, порівнюючи його з насінням. Мовляв, взяв жменю, потім ще і ще — оп, і з’їв цілу упаковку. Зі слуховим апаратом так само: раз одягнув, оглух і став залежним від нього. Порівняння цікаве, але сумне. Тисячі пацієнтів відмовляються від своєчасно наданої допомоги, тому що вірять цьому міфу. І навіть переконані, що залишковий слух можна «натренувати».
Детальніше

Захворювання вух, носа і горла мають між собою досить міцний зв'язок, обумовлений анатомічно, а висока частота розвитку патологічних процесів в них пояснюється особливостями фізіологічного розташування. Дитячий ЛОР завжди дуже затребуваний, оскільки більша частина пацієнтів, які страждають захворюваннями верхніх дихальних шляхів, органів слуху і горла, представляють діти.
Детальніше

Травма носа - найпоширеніше пошкодження в області обличчя. Травми носа та пазух зустрічаються досить часто, що пояснюється виступаючим розташуванням цього органу стосовно скелету обличчя.
 
Виділяють наступні види травм носа:
пошкодження м'яких тканин;
пошкодження хрящів носа (як правило, травмується носова перегородка);
пошкодження кісткових структур носа (переломи кісток носа без зміщення і зі зміщенням уламків).
Детальніше

Ми звикли регулярно чистити вуха, видаляючи з них вушну сірку. Однак ми навіть не задумуємося над тим, що ця липка жовто-коричнева маса – це не просто бруд, а цінний та важливий секрет, котрий наш організм виробляє з певною метою. Щобільше, сучасні вчені стверджують, що вушна сірка може бути справжнім показником стану організму, «розповідаючи» про зміни в ньому своїм кольором та запахом.
Детальніше

Отит – це серйозне ЛОР-захворювання, що характеризується запаленням тканин вуха та болем. Найчастіше отитом хворіють діти, зокрема 80% малюків до 3 років хоча б раз страждали на цю недугу. 
Детальніше

Тимпанометрія - це метод дослідження порожнини середнього вуха. Що показує тимпанометрія? Процедура тимпанометрії дозволяє оцінити стан і рухливість барабанної перетинки, звукопровідність слухових кісточок і виявити хвороби середнього вуха, що провокують стійке зниження слуху.
Наш орган слуху має складну будову: він включає три відділи - зовнішнє вухо, середнє і внутрішнє. Звуки, які вловлює вушна раковина, по слуховому проходу доходять до барабанної перетинки. Вона, своєю чергою, передає звуковий сигнал далі - слуховим кісточкам (стремінцю, молоточку і коваделку), а ті - у внутрішній відділ органу слуху, де звук перетворюється в нервові імпульси та відправляється в головний мозок. Саме так ми чуємо.
Детальніше

Кашель у дитини – найбільш часта причина звернення до лікаря. Особливе хвилювання і тривогу викликає сухий кашель, який завдає малюку чималий дискомфорт.
Детальніше

Коли настає вибір, де краще лікуватись більшість впадає в паніку. Це не дивно, адже проблема потребує негайних рішень і часу на роздуми не так багато. Тому ми пропонуємо заздалегідь розібратись, яку клініку краще обрати – приватну чи державну. 
Детальніше

Отже, наш ніс, найважливіший орган людини, завдяки якому ми дихаємо та розрізняємо запахи. Ніс робить також легкий підігрів повітря для комфортної та безпечної температури, перш ніж воно потрапить у нижні дихальні шляхи. Він захищає організм від проникнення всередину хвороботворних вірусів і бактерій. Завдань, які вирішує цей орган, дійсно багато. Тому для організму в цілому дуже важливо, щоб носова порожнина була здоровою і могла повноцінно функціонувати.
Детальніше