ua.vcom.biz
Новини України

Захворювання ЛОР-органів

Захворювання ЛОР-органів

Захворювання вуха, горла, носа завжди були частим явищем, як у дітей, так і у дорослих. На жаль, не стало менше хворих з подібними недугами й в останні роки. Скарги пацієнтів на прийомі у ЛОР-лікаря можна розділити на конкретні: "тут болить, там не чує, тут не дихає", і абстрактні: "десь затікає, щось заважає, занадто сушить або, навпаки, дуже мокро".
За статистикою серед всіх невідкладних хворих, які звертаються за допомогою до медичних установ міста, 60% - хворі з ЛОР-патологією (отити, захворювання носа і його придаткових пазух, ангіни, хронічні тонзиліти, фарингіти, аденоїдити й т.п.). Але це тільки видима частина айсберга. Насправді їх значно більше.
 
Припускають, що частина хворих з хронічним тонзилітом, фарингітом і захворюваннями носоглотки до лікаря взагалі не доходить і намагається лікуватися самостійно, часто неправильно, ніж тільки погіршує стан свого здоров'я. Інша частина — з хронічними захворюваннями (отит, гайморит і ін.) - після багаторазових спроб офіційного лікування, так само переходить на самолікування, маючи власний досвід, але, не маючи повного одужання.
 
Неправильне самолікування захворювань ЛОР-органів часто призводить до серйозних ускладнень і виникнення захворювань інших органів і систем організму (серцеві, ниркові, ендокринні та багато інших)
 
Чомусь, коли ламається комп'ютер, мобільник або улюблене авто, ми відразу звертаємося до фахівця з ремонту. Якщо ж виникає проблема зі здоров'ям, ми вважаємо, що цілком здатні розібратися у всьому самостійно. Біжимо в аптеку і купуємо ліки, про які чули від друзів, знайомих або по телевізору. Починаємо активно лікуватися, не знаючи ні діагнозу, ні причин захворювання, ні наслідків від прийому цих ліків. Але ж наш організм набагато складніший будь-якої машини або приладу і найголовніше — дорожче їх усіх разом узятих.
Оториноларингология
Простий приклад — у людини нежить, точніше риніт, причин якого може бути безліч. Не розібравшись у причинах, але маючи утруднене носове дихання, слідуємо порадам реклами та купуємо ті чи інші краплі. Якщо пощастило, то через 5-7 днів стало краще, а якщо не має результату — змінюємо ліки й втрачаємо дорогоцінний час. Нежить з гострого переходить в хронічний, а там і ускладнення у вигляді гаймориту замаячило. Подібна ситуація може скластися і при лікуванні гострого катарального (не гнійного) отиту, коли згаяний час на неправильне і неефективне лікування призводить до хронізації процесу і переходу його в гнійну форму з усіма наслідками, що випливають, в повному розумінні цього слова.
 
Основне правило медицини — зрозуміти причину недуги, усунути її й допомогти хворому справитися з клінічними (зовнішніми) проявами захворювання. Найважливіше завдання лікаря, — якщо він має справу з уже хворою людиною, — поставити правильний діагноз і призначити правильне лікування з урахуванням сучасних досягнень в цій галузі медицини.
 
ЛОР-центр надає сучасні методи діагностики та способи лікування різних захворювань вуха, горла, носа.