ua.vcom.biz
Новини України

Вухо, горло, ніс: тривожні симптоми у немовлят

Вухо, горло, ніс: тривожні симптоми у немовлят

Догляд і турбота про малюків у перший рік життя – справа дуже відповідальна та копітка. Вона вимагає не лише постійної уваги та сил, а й відповідних знань. Тож поговоримо про те, з якими захворюваннями найчастіше зустрічаються молоді батьки та що про це варто знати.
Часто мами немовлят зіштовхуються з дивним явищем: у дитини, котра харчується виключно материнським молоком та, здавалось би, повинна мати відмінний імунітет – нежить та закладений носик. Однак, слід пам’ятати, що імунітет — це не повна відсутність хвороб, а здатність організму правильно на них реагувати. Причинами нежиті малюками в основному є вірусні чи бактеріальні інфекції та алергени (у більшості випадків – харчові). Якщо у малюка прозорі світлі виділення з носика, котрі не утруднюють дихання – не варто хвилюватися.  Варто частіше прикладати дитину до грудей, зволожувати повітря в приміщенні, витирати носик та акуратно відсмоктувати слиз, якщо його багато. Якщо ж нежить затягується, а виділення стають густими та зеленкуватими – слід негайно звернутись до лікаря. 
 
Часто саме нежить, що затягнувся, може стати причиною ще одного непростого випробування для мами та малюка – отиту. Вушний біль з’являється найчастіше вночі, немовля пронизливо кричить, не спить та відмовляється від їжі, намагається лягти на хворе вушко, щоб притиснути його до подушки. Зазвичай підвищується температура, також можуть проявлятись розлади травної системи. При найменшій підозрі на отит слід негайно закласти слуховий прохід ватою, одягнути головний убір та викликати лікаря.
Отделениеоториноларингологи
Ще одне гостре захворювання, з запаленням піднебінних мигдалин – ангіна або фарингіт. Часто воно супроводжується кашлем, ускладненим болісним ковтанням і підвищенням температури тіла. Ангіна починається гостро: малюк стає млявим, в нього червоніють і запалюються мигдалини. Якщо вчасно не надати допомогу, на них може утворитися гнійний наліт. Це інфекційне захворювання часто виникає від переохолодження організму, перегріву, запиленої атмосфери, зниження імунітету. Якщо крихітка постійно дихає пилом, і в неї виявлені хвороби носоглотки, при яких порушується носове дихання (наприклад, аденоїди), відбувається механічне подразнення мигдалин, і це також може привести до ангіни
 
Чому ж розвиваються такі неприємні захворювання у малюків? 
 
Основною причиною є зниження захисних функцій організму. Щоб знизити ризики слід спрямувати зусилля на оздоровлення дитини. Загартовування, повітряні та сонячні ванни сприятимуть підвищенню імунітету та загальної опірності організму. Прекрасно зміцнюють імунітет оздоровчі поїздки на море. Для відпочинку дітям більше підходить сухий морський клімат. До того ж морська вода збагачена солями йоду, котрі є прекрасною профілактикою ЛОР-захворювань.
Дотримуватися таких нескладних рекомендацій, вам під силу зберегти здоров’я своєї дитини в період холодного сезону й епідемій. Адже захворюванню запобігати краще, ніж потім лікувати! І нехай ваш малюк буде здоровим, активним, веселим – на радість батькам і близьким!