ua.vcom.biz
Новини України

Сухий кашель

Сухий кашель

Кашель у дитини – найбільш часта причина звернення до лікаря. Особливе хвилювання і тривогу викликає сухий кашель, який завдає малюку чималий дискомфорт.
Кашель у дитини – найбільш часта причина звернення до лікаря. Особливе хвилювання і тривогу викликає сухий кашель, який завдає малюку чималий дискомфорт.
Отож, розберімось, що називають кашлем? А кашлем називають рефлекторний акт організму, спрямований на очищення дихальних шляхів від сторонніх предметів (мікроорганізмів, частинок пилу) і слизу. Зазвичай, батькам визначити характер кашлю самостійно надзвичайно складно, тому що критерії наявності або відсутності мокротиння є недостатнім для визначення різновиду недуги. А у дітей молодшого віку кашель, навіть при наявності мокротиння в бронхах, може не супроводжуватись її відходженням. У малих дітей м’язи грудної клітки ще недостатньо розвинені, ще консистенція мокротиння більш в’язка в порівнянні з дорослими, тому відкашлювання мокроти у дітей може бути недостатньо ефективним. Через таку особливість, «зайва» мокрота накопичується в нижніх дихальних шляхах, чим самим провокує бронхіт або ж пневмонію.
 
Причин по яких виникає сухий кашель є дуже багато. В основному це звичайно через ГРВІ, але крім цього, сухий кашель може з’явитись при ряді інфекційних захворювань (кір, коклюш, туберкульоз). Також, у деяких випадках, може бути проявом алергічної реакції, наслідком роздратування дихальних шляхів парами будь-яких агресивних хімічних речовин чи  результатом вдихання пилу, попелу, смогу, тютюнового диму і т.д. Так само частими причинами можуть бути сторонні тіла дихальних шляхів, гастро-рефлюксу, неврозоподібний кашель в результаті стресу, паразитарні інвазії та безліч інших.
kashel
Зазвичай, коли в дитини починається сухий кашель, більшість батьків, кидаються в інтернет, починають вичитувати різну інформацію від диванних «Гіппократів» на форумах, починають давати дитині різного роду відхаркувальні засоби, які гальмують кашльовий рефлекс, не знаючи справжньої причини такого стану. Такі дії, можуть легко принести шкоду вашому малюку, тому ми в тисячний раз повторимо наступну фразу «Самолікування може нашкодити вашому здоров’ю чи здоров’ю ваших близьких». Краще один раз сходити до спеціаліста та розібратись в чому проблема, із досвідченою, у цих питаннях, людиною.
 
Чим же можна допомогти малюкові до огляду фахівцем? У цьому випадку існує ряд рекомендацій:
1. У холодну пору року тепло одягнути дитину і забезпечити доступ в приміщення чистого і прохолодного повітря;
2. Температура повітря в кімнаті не повинна перевищувати 20С, вологість 60-70% (можна використовувати компактний зволожувач або просто розвісити вологі рушники);
3. Щодня проводити вологе прибирання в кімнаті, щоб не накопичувався пил;
4. Промивати (а дітям до 2-х років зрошувати) слизову носа фізіологічним сольовим розчином (аква маріс, Хьюмер, фізрозчин).
 
В яких випадках кашель повинен стати приводом для негайного звернення до лікаря?
- Нападоподібний з задухою кашель, що виник в той момент, коли ви не контролювали дитину і вона могла щось засунути собі в рот (частини або деталі іграшок, монети, крупи, камінчики, шматки їжі);
- Кашель зі свистом і хрипом, чутним на відстані, вночі або під ранок.