ua.vcom.biz
Новини України

Вушна сірка як барометр здоров’я

Вушна сірка як барометр здоров’я

Ми звикли регулярно чистити вуха, видаляючи з них вушну сірку. Однак ми навіть не задумуємося над тим, що ця липка жовто-коричнева маса – це не просто бруд, а цінний та важливий секрет, котрий наш організм виробляє з певною метою. Щобільше, сучасні вчені стверджують, що вушна сірка може бути справжнім показником стану організму, «розповідаючи» про зміни в ньому своїм кольором та запахом.
У своєму нормальному стані вушна сірка має в’язку воскоподібну консистенцію. Якщо секрет став надто рідким та витікає з вуха – варто подумати про початок запального процесу. Якщо ж сірка надто суха – це може вказувати на дерматит або грибкове захворювання. Що ж стосується кольору вушної сірки, то в нормі він має бути жовто-коричневого чи медового кольору. Однак якщо колір змінився – це може вказувати на початок певного захворювання. 
 
 
Отож, розповідаємо про характерні зміни кольору вушної сірки:
1. Потемніння сірки. Саме по собі потемніння ні про що не свідчить, це може бути просто пил та бруд. Та якщо на додачу ви помітили носові кровотечі – зверніться до лікаря. Може виявитися, що обидва симптому натякають на розвиток важкого захворювання – синдрому Рандю-Ослера.
2. Рідка сірка жовто-молочного кольору. Такий колір зазвичай означає, що в вусі розвивається гнійний процес. Як правило, це перший симптом, який дуже скоро доповнюється підвищенням температури, слабкістю організму, збільшенням лімфовузлів і больовими відчуттями при торканні. Виявивши у себе подібні симптоми, слід негайно здатися отоларингологу.
3. Чорна сірка. Якщо ви помітили чорну сірку одного разу, то це цілком може бути банальне забруднення. Та якщо колір не змінюється після чищення вух — варто звернутись до лікаря: у чорний колір сірку фарбують спори деяких хвороботворних грибків. Також при цьому з’являється свербіння у вусі.
4. Сірка білого кольору. Якщо раптово сірка у вухах стала білою, то це може бути приводом для тривоги. Річ у тому, що такий симптом говорить про брак в організмі деяких мінералів, зокрема, міді й заліза. Зверніться до лікаря, який призначить вам прийом вітамінних комплексів чи дієту.
5. Сірка сірого кольору. Зазвичай причиною того, що вушна сірка стала вираженого сірого кольору, є звичайний міський пил. Найчастіше такий колір секрету спостерігається у мешканців великих міст, а також у людей, котрі працюють в запилених та задимлених приміщеннях. Такий колір вушної сірки не повинен викликати у вас занепокоєння. 
 sirka 2
Слідкуйте за станом сірки у вухах і не соромтеся звертатися до лікаря, помітивши зміни кольору, консистенції й запаху вушної сірки. У деяких випадках це допоможе зберегти ваше здоров'я і вберегти від втрати слуху.