ua.vcom.biz
Новини України

Кірочки в носі. Чому так важко і як лікувати? Частина 1 «Що це насправді таке і яких видів буває?»

Кірочки в носі. Чому так важко і як лікувати? Частина 1 «Що це насправді таке і яких видів буває?»

Отже, наш ніс, найважливіший орган людини, завдяки якому ми дихаємо та розрізняємо запахи. Ніс робить також легкий підігрів повітря для комфортної та безпечної температури, перш ніж воно потрапить у нижні дихальні шляхи. Він захищає організм від проникнення всередину хвороботворних вірусів і бактерій. Завдань, які вирішує цей орган, дійсно багато. Тому для організму в цілому дуже важливо, щоб носова порожнина була здоровою і могла повноцінно функціонувати.
Усі дорослі люди, рано чи пізно стикаються з проблемою утворення корків в носі. І у всіх зразу одна відповідь, як із цим справлятись. Купіть прості назальні краплі та й капайте поки не вже в носі Сахара не зробиться! Але що робити, якщо гігієнічні процедури лише на час допомагають позбутися від корок? Якихось кілька годин, і кірки в носі у дорослих з'являються знову. Так адже ще «руки сверблять» взяти й виколупати їх. І чим швидше та натхненніше ми стараємось їх виколупати, тим більше ми їх плодимо!
 
Яка ж причина їх виявлення та як потрібно лікувати?
Слизова оболонка носової порожнини, яка в нормі продукує певну кількість слизу, потрібна для того, аби затримувати при вдиханні віруси, бактерії й алергени. Також зволожують носову порожнину і слизові маси, які роблять можливими природний процес нюху і дихання. Але слизовій притаманне пересихання, з яким у парі іде утворення тих самих, корочок. Це означає, що у роботі слизової оболонки стався якийсь певний збій. Така слизова не може повноцінно зігрівати, зволожувати й очищати повітря, а значить безпосередньо негативно впливає на здоров'я дихальних шляхів.
643887e nis755
Види кірочок
Зрозуміти, в чому причина сухості носа, допоможе колір і характер кірочок. Бувають білі, жовто-зелені й кров'яні кірки.
Корки білого кольору це зовсім не привід для паніки! Білий колір нам говорить про те, що інфекція або запальний процес відсутній у вашому організмі. Такі корочки з'являються переважно у немовлят або у дорослих людей після операції на носовій перегородці. Лікувати корки білого кольору не потрібно. Достатньо просто їх видалити.
 
Тепер розглянемо, за що ж таки потрібно переживати! Жовто-зелений колір, яким би він не здавався милим та приємним, у роботі дихальних шляхів, він є агресором! Це колір, який вказує нам на те, що в організмі інфекція, все ж таки, присутня. Ці кірки, мало просто вилікувати. Їх потрібно якісно пролікувати.
 
Сухі кірки з кров'ю у дорослих виникають через те, що слизова оболонка пронизана мережею кровоносних судин. З якоїсь причини вони травмуються, і кров засихає на слизовій. Корки з кров'ю — це не варіант норми. Потрібно обов'язково розбиратися і шукати причини корок з кров'ю. Суху кров'яну кірку здирати не можна, через те, що в рану можна занести інфекцію. Після огляду у лор-лікаря доктор призначить ефективну мазь від кров'яних корок, що дозволяє прибирати їх безпечно.
Читайте продовження вже найближчим часом! До зустрічі!