ua.vcom.biz
Новини України

Як зберегти слух?

Як зберегти слух?

Слух – одне з 5 відчуттів, яке допомагає нам спілкуватися, жити й навчатися. Уявіть як жахливо бути глухим. Напевно ви вважаєте, що втрата слуху це невідворотно. Але хороша новина в тому – це не зовсім так. Втрату слуху можна уповільнити.
Наступні 6 порад допоможуть вас зберегти ваш слух до глибокої старості:
Уникайте місць з високим рівнем шуму
Все, що видає звук вище 60 дБ, шкодить вашому слуху. Щоб перевірити рівень шуму, завантажте на смартфон додаток для його вимірювання. 
Але інколи вам необхідно перебувати в таких місцях. Наприклад, ви працюєте на заводі, чи їдете в маршрутці/автобусі на роботу. В таких випадках використовуйте вушні затички (беруші) або навушники внутрішньоканального типу.   
Не слухайте музику в навушниках на максимальній гучності.
Адже це одна із найрозповсюдженіших причин втрати слуху. Я розумію, що важко слухати рок, чи реп тихо. Тому спробуйте купити якісні навушники з широким звуковим діапазоном. Широкий діапазон дозволить відчути кожну ноту навіть на мінімальній гучності. Ці навушники не з дешевих, але вважайте це інвестицією у збереження свого слуху.
Не використовуйте ватні палички для чистки вух.
При використанні ватних паличок ви заштовхуєте вушну сірку всередину, а не вичищаєте. Також є ризик пошкодити барабану перетинку вуха. Пам'ятайте, що здорове вухо = хороший слух.
Перестаньте курити сигарети.
Дослідження свідчать, що тютюн може призвести до втрати слуху. Вважайте, що це ще одна причина кинути курити. Але якщо ви не курите, обов'язково уникайте пасивного куріння!!!
Використовуйте засоби захисту слуху.
Як я вже згадував раніше, якщо вам доводиться бувати в місцях з рівнем шуму вище 60 дБ, використовуйте вушні затички (беруші) або навушники внутрішньоканального типу. В навушниках не обов'язково слухати музику, використовуйте їх як затички. Така дрібничка збереже вам слух.
Перевіряйте свій слух.
Регулярна діагностика вашого слуху допоможе виявити проблеми на ранньому етапі. Ми перевіримо ваш слух та надамо консультацію щодо догляду за вашими вухами.