ua.vcom.biz
Новини України

Що таке тонзиліт і як його лікувати?

Що таке тонзиліт і як його лікувати?

При неправильному лікуванні, гострий тонзиліт (ангіна) може перейти в хронічну форму. Рецидив хвороби може відбутись після мінімального переохолодження. Хронічна інфекція буде турбувати хворого 2-3 рази в рік, якщо не дотримуватись належної терапії та не проводити профілактичні міри. Дозволяється проводити лікування тонзиліту в домашніх умовах, звісно після попередньої консультації з лікарем. Можна використовувати як медикаментозні препарати, так і рецепти народної медицини.  
Причини тонзиліту
Більшість людей думає, що тонзиліт виникає внаслідок переохолодження або споживання в їжу холодних напоїв або страв. Дані фактори можуть лише збільшити шанс виникнення хвороби. В основному ангіна зумовлена попаданням в організм стрептококу, стафілококу, вірусу, грибка або інших шкідливих мікроорганізмів. Мигдалини, які є захисним бар'єру організму, не можуть добре виконувати свої функції, імунітет послаблюється і виникає ангіна. Як бактерія може потрапити в організм:
при тісному контакті з хворим;
через посуд, іграшки та інші побутові речі, якими користувалася інфікована вірусом людина.
 
Які фактори сприяють виникненню захворювання:
✓ забруднене навколишнє середовище;
✓ пасивне або активне куріння;
✓ хронічні захворювання;
✓ нездорове харчування;
✓ малорухливий спосіб життя;
✓ переохолодження;
✓ стреси;
✓ захворювання зубів.
Ангіна в багатьох випадках виникає у дітей. Лікування тонзиліту в домашніх умовах можливе, але лише після попередньої консультації в лікаря.Також слід здати необхідні аналізи, щоб визначити збудника хвороби. Медикаменти призначають після визначення типу та характеру ангіни. Деякі види тонзиліту в домашніх умовах лікувати небезпечно, тому хворого слід помістити в лікарню. Дитячий організм більш гостро відчуває симптоми і тому перебіг хвороби відбувається важче. Лікування тонзиліту в дорослих відбувається аналогічно, як і у дітей - рясне пиття та терапія антибактеріальними або противірусними препаратами.
Ознаки захворювання
 
Ознаки та симптоми тонзиліту зазвичай дуже гостро виражені. Особливо у дітей. Лікування може проводитись в домашніх умовах, або (у важких випадках) в стаціонарі. Як проявляє себе горло та мигдалини при ангіні:
набряки та почервоніння;
наліт;
можлива поява гнійних пробок на мигдалинах;
дискомфорт при ковтанні;
 
Основі симптоми:
✓ підвищена температура тіла;
✓ збільшення лімфатичних вузлів;
✓ головний біль;
✓ загальна слабкість;
✓ втрата апетиту.
 
В залежності від форми ангіни, можуть з'являтись інші специфічні ознаки:
✓ озноб;
✓ жар;
✓ біль у суглобах та м'язах;
✓ підвищене потовиділення;
✓ сильне слиновиділення;
✓ неприємний запах з рота.
Якщо гострий тонзиліт не лікувати, існує високий шанс переходу захворювання в хронічну форму. Цьому також сприяють інші вогнища запалення в організмі, як от риніт, синусит чи карієс.
 
lom 579
Як лікувати тонзиліт?
 
Перш за все, терапія не повинна обмежуватись лише народними рецептами. Лікування має включати антибіотики або противірусні препарати, в залежності від збудника. Крім медикаментів лікар може призначити хірургічне втручання або промивання (санацію) мигдалин. В період загострення, лікування хронічного тонзиліту в домашніх умовах включає прийом:
пеніциліну;
кларитроміцину;
азитралу.
Дозування призначає лікар, але в більшості випадків дози менші ніж при гострому перебігу хвороби. Лікування також включає народні методи: полоскання, відвари, настоянки. Плюс бажано ходити на фізіотерапевтичні процедури. Як виглядає загальна схема терапії:
1. Полоскання горла. Навіть звичайна чиста вода буде ефективною при ангіні. Розчини вимивають з мигдалин бактерії, гній, слиз, зволожують слизову та прискорюють відновлювальні процеси.
2. Часте та рясне пиття. Допомагає виводити з організму токсини.
3. Обробка хворих мигдалин антисептичними засобами. Бажано використовувати спеціальні спреї. Така процедура не дозволяє розповсюджуватись інфекції.
4. Парові інгаляції. Процедури знімають біль та набряки горла, зволожують слизову та прискорюють регенерацію клітин.
5. Зігрівальні процедури - розтирання, компреси, гірчичники. Покращують циркуляцію крові, знімають біль, пришвидшують процес одужання.
6. Дихальна гімнастика. Очищає легені, змінює імунітет, покращує циркуляцію крові в організмі.
7. Масаж. Один з найбільш ефективних методів лікування хронічного захворювання. Використовується точкова техніка в області обличчя та шиї.
8. Лікування медом та прополісом. Мед можна споживати в чистому вигляді, або в поєднанні з іншими компонентами: маслом або молоком. Корисно додавати в настоянки трав.
Хвороба може давати субфебрильну температуру. Збивати її не потрібно, вона нормалізується сама собою.