ua.vcom.biz
Новини України

Чого ми не знаємо про слух?

Чого ми не знаємо про слух?

Часто ми навіть не замислюємось наскільки важливим для нас є слух. Ми чуємо улюблену музику, шум прибою, голоси дорогих для нас людей. Ми сприймаємо все як належне і навіть не задумуємось, що слух потрібно берегти. Кілька цікавих фактів про слух та корисні поради саме для Вас!
Цікаві факти про слух
Щоб краще зрозуміти свій організм та як він функціонує, ми зібрали кілька неймовірних фактів про слуховий апарат людини:
Наші вуха, як і ніс ростуть протягом усього життя. При цьому ліве та праве вухо можуть відрізнятись за зовнішньою та внутрішньою будовою.
Жінки мають гостріший слух, але чоловіки краще визначають локалізацію та напрям шуму.
Шум моря, який ми чуємо коли прикладаємо мушлю до вуха - це насправді звук циркуляції крові по наших венах.
Свій голос кожен з нас чує крізь призму повітря і води. Тому він настільки відрізняється від нашого голосу на записі.
Людське вухо чує звуки не на всіх частотах. Ультразвук та інфразвук для нас недоступні. Інфразвук чують кити та слони, ультразвук - кажани, собаки та коти.
Вакцинація проти інфекційних хвороб у дитячому віці діє як профілактичний засіб проти порушень слуху у майбутньому.
Коли людина намагається краще щось розчути, у 72% вона повертається до джерела звуку правим вухом.
Через людське вухо виходить зайве тепло з організму. Саме тому форма та розмір вух відрізняються у людей, які проживають в різних кліматичних зонах.
Абсолютний слух не залежить від стану вух. Це залежить від сприйняття звуку мозковим центром.
 
Чому людина втрачає слух?
 
Вважається, що людина починає втрачати слух після 65 років, але це іноді трапляється і в молодих людей. Наприклад, одноразовий гучний шум може призвести до незворотної втрати слуху. Також дуже шкідливий постійний фоновий шум. Корисна інформація:
✓Найгірший ворог слуху - шум. Якщо щотижня відвідувати нічні клуби, де рівень шуму дорівнює 115 дБ, всього за 5 років слух погіршується на 25 дБ. Крім слуху, шум негативно впливає і на роботу серця.
✓ Причиною втрати слуху може стати генетика та травми. У вухах знаходяться найменші кістки в людському організмі, тому їх дуже легко пошкодити. Звичайний ватний тампон або ватна паличка може стати причиною погіршення слуху.
✓ Погіршення слуху може спричинити часте переїдання, інфекція, прийом антибіотиків.
✓ Понад 50% людей після 60 років потребують слухових апаратів. Але з 5 осіб, яким він призначений, носити його буде лише 1. І це при цьому, що слуховий апарат значно підвищує якість життя людини із вадами слуху.
 article 1360321175 complaints
Для чого потрібна вушна сірка?
 
Як виявляється, вушна сірка необхідна нашому організму. Що це таке? Це поєднання поту, клітин шкіри та жиру. Її виділяють спеціальні залози, а маленькі волоски виводять назовні. Сірка формує захисний бар’єр в середньому вусі, завдяки чому воно залишається чистим та здоровим. Цікаво, що переляк провокує посилене виділення сірки. Вушні палички - не найкращий помічник для видалення сірки. Вони забирають лише рідку речовину, а затверділі сірчані пробки лише заштовхують далі всередину. 
 Вухо - це складова нашої системи рівноваги
Якщо у Вас колись була інфекція у вусі, то ви, швидше за все, відчували порушення рівноваги. Внутрішнє вухо заповнене рідиною, яка реагує коли ми щось робимо і надсилає про це сигнал у мозок. Коли виникає вушна інфекція, відбувається збій у всій слуховій системі. Внутрішнє вухо відіграє найважливішу роль у здатності людини тримати рівновагу. Цікаво, що вміння тримати рівновагу свідчить і про загальний стан здоров’я організму. Дослідження показали, що ті, які не можуть встояти на одній нозі 20 секунд, мають вищий ризик отримати мікроінсульт. Вміння балансувати на одній нозі - це також важливий тест оцінки здоров’я мозку.